1. Nové vozidlá

Vyberte si stupeň výbavy a motorizáciu

Vyberte si stupeň

1 Option

 • GR Yaris - Dynamic - 3-dv.

  GR Yaris Dynamic

  3-dv.
  • +
   Bezrámové dvere
  • +
   Strecha z CFRP (polymér vystužený karbónovými vláknami) s ochranným filmom

  Zvoliť motorizáciu


  Od

  36 990 €

  Manuálna šesťstupňová prevodovka (pohon 4x4) | pohon 4x4
  • Sedadlá
   4 s.
  • Maximálna rýchlosť
   230 km/h

PRIVÍTAJTE TOYOTU GR YARIS!

GR Yaris, vyvinutý v spolupráci s odborníkmi z tímu TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, prináša pokročilé technológie vrátane systému GR-FOUR, nášho prvého športového systému pohonu všetkých kolies za posledných 20 rokov, a opojného 1,6-litrového 3-valcového motora s turbodúchadlom.

Premeňte cestu na ihrisko

GR Yaris bol skonštruovaný s absolútnym zameraním na potešenie z jazdy, vďaka čomu sa každá cesta zmení na ihrisko. Výkonný, dynamický, no napriek tomu praktický a zábavný – GR Yaris zrodený z rally sľubuje, že každý deň bude dobrodružstvom, nech sa vydáte kamkoľvek.

Závodný rodokmeň v každej zákrute

V spolupráci s tímom TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team vás GR Yaris odmení charakterom hviezdy rally. Jeho odľahčený systém GR-FOUR 4WD je vybavený medzinápravovou spojkou s rýchlou odozvou a dvomi samosvornými diferenciálmi Torsen, ktoré šikovne zvládnu krútiaci moment dodávaný každému kolesu.

Jazda novej úrovne

So špičkovým výkonom 261 koní a 360 Nm ponúka novo vyvinutý trojvalcový preplňovaný motor s objemom 1,6 litra vynikajúcu akceleráciu a odozvu. GR Yaris prináša prelomové technológie a materiály od spoločnosti Toyota, napríklad unikátny blok motora, piesty navrhnuté na mieru a turbodúchadlo typu singlescroll, ktoré sa podieľajú na znížení hmotnosti a zdokonalení jazdných vlastností.

Dizajn formovaný výkonom

Unikátna karoséria modelu GR Yaris je vytvarovaná pre aerodynamický výkon, čo má za následok nižšiu líniu strechy a hladký dizajn podobný kupé. Polykarbónová strecha z uhlíkových vlákien a hliníkové panely prispievajú k zníženiu ťažiska aj hmotnosti, a tým k zlepšeniu dynamiky.

Toyota T-Mate. Váš pomocník pre bezpečnejšiu jazdu.

Užitočný jazdný pomocník T-Mate dodáva modelu GR Yaris špičkovú úroveň bezpečnosti. T-Mate predstavuje rad systémov, ktorých úlohou je pomáhať vám a zvyšovať bezpečnosť jazdy. Či už na diaľnici, v meste alebo pri parkovaní, T-Mate sa stará o to, aby ste boli stále v dobrých rukách. V zozname nižšie nájdete výber toho najlepšieho, pričom kompletný prehľad pomocníka T-Mate pre GR Yaris ponúka konfigurátor vozidla.
 • Predkolízny bezpečnostný systém (PCS)

  Predkolízny bezpečnostný systém dokáže zaznamenať prítomnosť iných vozidiel, chodcov či cyklistov a zabrániť hroziacim zrážkam. Jeho úlohou je upozorniť vodiča zvukovými a vizuálnymi signálmi a pomáhať mu s brzdením. Ak vodič nezabrzdí včas, systém automaticky aktivuje brzdy, aby zabránil zrážke alebo zmiernil jej následky. Najnovšia generácia PCS vodičovi pomôže aj v križovatke a pri vyhýbacích manévroch, vďaka systému podpory predchádzania kolíziám v križovatke a asistentovi núdzového riadenia.

 • Inteligentný adaptívny tempomat (iACC)

  Tento systém udržiava vopred nastavený minimálny odstup od vozidla vpredu. Ak sa stanovená vzdialenosť skráti, systém vozidlo spomalí a napokon aktivuje brzdy a zapne brzdové svetlá. V spolupráci so systémom rozpoznávania dopravných značiek (RSA) bude tento systém navyše zisťovať maximálnu povolenú rýchlosť na danej trase a navrhovať potrebné úpravy.

 • Systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LTA)

  Systém monitoruje vodorovné značenie a udržiava vozidlo v želanej stope pomocou jemných korekčných manévrov, keď vozidlo začne vybočovať z pruhu bez použitia smerového svetla.

 • Zadná parkovacia kamera

  Kamera, ktorá uľahčuje parkovanie tým, že na obrazovke multimediálneho systému zobrazuje priestor za vozidlom spolu so statickými alebo dynamickými vodiacimi čiarami, ktoré pomáhajú pri cúvaní, napríklad pri parkovaní.

 • Systém sledovania dopravy za vozidlom (RCTA)

  Tento systém pri cúvaní z parkovacieho miesta rozpozná vozidlá blížiace sa zľava alebo sprava a upozorní vás akustickým signálom na riziko kolízie.

 • Systém monitorovania mŕtvych uhlov (BSM)

  Systém monitorovania mŕtvych uhlov v spätných zrkadlách upozorňuje na vozidlá, ktoré môžu byť mimo zorného poľa vodiča. Pomáha tak predchádzať kolíziám pri zmene jazdného pruhu či predbiehaní.

 • Systém tiesňového volania (eCall)

  Keď dôjde k vážnej dopravnej nehode, systém eCall ušetrí vzácne sekundy automatickým vytočením čísla 112 a privolaním pomoci. Systém eCall sa aktivuje pri každom nafúknutí airbagov. Pomoc je možné kedykoľvek privolať aj pomocou tlačidla, ktoré umožňuje jednoduché spojenie s operátorom, napríklad ak je vodič svedkom nehody.

Pohľad zblízka

Preskúmajte niektoré zo štýlových detailov, vďaka ktorým je Toyota GR Yaris výnimočná.