1. Elektrifikovaný
  2. Plug-in hybridné elektrické

Objavte plug-in hybridné elektrické modely

Prečo plug-in hybrid?

Plug-in hybridy Toyota ponúkajú rovnaké výhody ako naše hybridné elektrické vozidlá, pričom kratšie trasy (do 75 km) dokážu absolvovať čisto na elektrický pohon, zatiaľ čo pri dlhších trasách využívajú aj benzínový motor. Nový modelový rad využíva doteraz najvýkonnejšiu hybridnú technológiu od Toyoty, ktorá zaisťuje dynamický výkon a mimoriadnu efektivitu elektrického pohonu, aby ste mali ešte viac energie.

Tankujte ako obvykle

Tankovanie vášho plug-in hybridu je jednoduché. Na čerpacích staniciach doplňte benzín ako zvyčajne, aby počas dlhších ciest mohol vozidlo poháňať spaľovací motor.

Nabíjajte z elektrickej siete

Pre rýchle nabíjanie si nainštalujte nástennú nabíjačku vo svojom dvore alebo na príjazdovej ceste, pre pohodlie na cestách využite verejné nabíjacie stanice. Svoju Toyotu Plug-in Hybrid môžete nabíjať aj zo štandardnej 10 A domácej zásuvky, napríklad počas dlhších zastávok alebo cez noc.

Nižšie emisie

Vďaka schopnosti prejsť ešte väčšiu vzdialenosť na čisto elektrický pohon si môžete užívať až 75 kilometrovú jazdu bez spotreby paliva a výfukových emisií.

Ako to funguje?

Plug-in hybridy pomáhajú preklenúť priepasť medzi hybridnými vozidlami a batériovými elektrickými vozidlami.

Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na animácie a zistite, ako fungujú naše plug-in hybridy.

Jednoduché nabíjanie

Od vášho domova alebo pracoviska až po verejné nabíjacie stanice – existuje niekoľko spôsobov, ako nabiť plug-in hybrid.
Zistite viac

Čistý výkon, elektrická efektivita

Nový modelový rad plug-in hybridov od Toyoty je postavený na dedičstve inovácií. Vychutnajte si okamžité zrýchlenie a špičkový dojazd vďaka dvojitému pohonu hybridnej technológie Toyota a vysokokapacitným lítiovo-iónovým batériám.
Zistite viac

Jazda plug-in hybridom

Elektromotor a spaľovací motor plug-in hybridu spolupracujú v dokonalej harmónii. Ponúkajú známu jazdnú dynamiku bežného auta, avšak s nižšou spotrebou paliva. Zájdite ešte ďalej s čisto elektrickým pohonom a zažite to najlepšie z oboch svetov so svojou plug-in hybridnou Toyotou.
Zistite viac

Čistejšia a ekologickejšia jazda

Roky, ktoré vozidlo strávi na ceste počas svojho životného cyklu, majú jeden z najväčších dopadov na životné prostredie. Toyota neustále hľadá nové a efektívnejšie spôsoby, ako tento vplyv minimalizovať, čo bolo základom výzvy New Vehicle Zero CO2. Plug-in Hybridy Toyota využívajú výhody pokročilých funkcií zameraných na životné prostredie, vďaka ktorým menia mobilitu k lepšiemu.

Časté otázky

Všetko, čo potrebujete vedieť o plug-in hybridných vozidlách, ich rozdieloch oproti iným typom áut a ešte viac.

Hybridné a plug-in hybridné vozidlá využívajú veľmi podobnú technológiu – avšak je tu podstatný rozdiel. Obidva typy vozidiel plynule prepínajú medzi dvoma zdrojmi energie – efektívnym benzínovým motorom a samonabíjacou hybridnou batériou, avšak plug-in hybridné vozidlá majú batériu s väčšou kapacitou, ktorá zabezpečuje vyšší výkon elektrického systému.

Plug-in hybrid dokáže prejsť v čisto elektrickom režime až približne 75 km – bez emisií. Ak cestujete na dlhšie vzdialenosti a batéria sa vybije, vaše vozidlo sa plynule prepne späť do hybridného režimu, kedy sa kombinuje pohon na benzín a rekuperovanú energiu z batérie, aby ste sa bezpečne dostali do cieľa. Žiadne problémy a dokonalý pokoj.

Existuje niekoľko spôsobov, ako nabiť plug-in hybrid. Plug-in hybrid môžete nabiť z domáceho zdroja (10 A) za približne 7,5 hodiny. Nabíjanie cez noc je preto praktické a v mnohých prípadoch aj ekonomické. Optimálnu rýchlosť a bezpečnosť nabíjania dosiahnete kombináciou špeciálneho kábla a nástennej nabíjačky, prostredníctvom ktorých sa auto nabije doplna za približne 2,5 hodiny – čo je porovnateľný čas s niektorými modelmi mobilných telefónov.

Plug-in hybridy môžu vodičom ušetriť peniaze mnohými spôsobmi. S plne nabitou batériou má plug-in hybrid vynikajúcu spotrebu iba 1 l / 100 km. Vďaka menšiemu opotrebovaniu rôznych komponentov, ako počas brzdové doštičky a kotúče, je lacnejšia aj ich údržba. A na základe nízkych emisií CO2 môžu tieto vozidlá priniesť oslobodenie od poplatkov za vjazd do centra mnohých európskych miest.

Plug-in hybridné batérie Toyota sú skonštruované tak, aby vydržali počas celej životnosti vozidla. Pre dodatočný pokoj na duši poskytujeme na každú batériu záruku 5 rokov / 100 000 km*, ktorú pri dodržaní každoročných servisných prehliadok hybridného systému predlžujeme až na 10 rokov. Keď batéria dosiahne koniec svojej životnosti, program spätného odberu Toyota zaistí, že sa s ňou bude zaobchádzať bezpečne a zodpovedne.

* Podľa toho, čo nastane skôr.