1. Spoločnosť
  2. Novinky
  3. 2019
  4. Toyota predstavila specialne voyidlo pre Olympiadu v Tokiu

TOYOTA PREDSTAVILA ŠPECIÁLNE VOZIDLO PRE OLYMPIÁDU V TOKIU

Toyota, ako celosvetový partner olympijských a paralympijských hier, predstavila nové špeciálne vozidlo, ktoré uľahčí prepravu na nadchádzajúcich Olympijských hrách v Tokiu 2020. Vozidlo je určené pre športovcov, organizátorov, návštevníkov, hendikepovaných alebo staršie osoby, tehotné ženy alebo pre rodiny s malými deťmi. Prepraví až šesť osôb a k dispozícii bude 200 týchto elektromobilov s batériovým pohonom.

Pohybovať sa bude priamo v dejisku športových súťaží, ale aj na ďalších oficiálnych miestach, ako je napr. Olympijská dedina. Časť vozového parku bude zároveň slúžiť na pomoc v núdzi na rôznych akciách v priebehu celého leta.

Osobný prepravník s názvom APM (Accessible People Mover) bude vyrobený v dvoch variantoch. Model Basic má tri rady sedadiel. Pri prevoze osôb pripútaných na vozík je možné konfiguráciu zmeniť ich sklopením. Z bezpečnostných dôvodov je sedadlo vodiča vyvýšené a umiestnené uprostred, aby vodič videl na cestujúcich a mohol riešiť ich individuálne potreby pri nastupovaní a vystupovaní.

Sedadlá pre pasažierov sú prístupné z oboch strán vozidla, nechýbajú bezpečnostné tyče po oboch stranách a rampy pre optimálny prístup a prepravu cestujúcich na vozíku.

Ďalšie vozidlo s názvom Relief, teda pomoc v núdzi, má polovicu druhého radu a celý tretí rad vyhradený pre nosidlá s možnosťou zaistenia. Vozidlo bolo zároveň navrhnuté tak, aby v ňom mali miesto dvaja zdravotníci na sedadlách hneď vedľa nosidiel.

Technické parametre

Model

Basic

Relief

Počet osôb/vozidlo

Vodič + 5 cestujúcich Vodič + 1 používateľ invalidného vozíka + 2 cestujúci

Vodič + 2 pracovníci podpory + 1 prepravovaná osoba

Rozmery (m)

Dĺžka: Pribl. 3,9 x Šírka: Pribl. 1,6 x Výška: Pribl. 2,0

 

Dojazd (km)

100

 

Min. polomer otáčania (m)

4,8

 

Najvyššia rýchlosť (km/h)

19