1. Spoločnosť
  2. Novinky
  3. 2019
  4. Nova Toyota Corolla a RAV4 5 hviezdiciek od Euro ncap

NOVÁ TOYOTA COROLLA A RAV4

ZÍSKALI NAJVYŠŠIE HODNOTENIE V BEZPEČNOSTNÝCH TESTOCH

Tento rok uvedené novinky Toyota Corolla a Toyota RAV4 dosiahli maximálneho päťhviezdičkového výsledku v najnovších prísnejších testoch bezpečnosti vozidiel (2019) organizácie Euro NCAP. Toyota Corolla aj RAV4 dosiahli vynikajúcich výsledkov vo všetkých štyroch kategóriách Euro NCAP.

 

Dospelí cestujúci

Deti

Zraniteľní účastníci cestnej premávky Bezpečnostné asistenčné systémy
Corolla

95 %

84 % 86 % 77 %
RAV4

93 %

87 % 85 % 77 %

Výsledky novej Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 v bezpečnostných testoch potvrdzujú prirodzenú odolnosť podvozka a karosérie vyplývajúce z architektúry TNGA (Toyota New Global Architecture), kde sa v širokej miere uplatňujú výstuhy na kľúčových miestach a sú použité prvky z vysokopevnostnej ocele k pohlcovaniu a rozptyľovaniu energie nárazu mimo kabíny.

V základnej výbave Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 je vždy nová (už druhá) generácia bezpečnostného paketu Toyota Safety Sense, v súlade so stratégiou automobilky Toyota sprístupňovať vyspelú bezpečnostnú výbavu všetkým zákazníkom. Súčasťou uvedeného bezpečnostného paketu je predkolízny bezpečnostný systém (PCS) s rozpoznávaním chodcov a cyklistov, adaptívny tempomat (ACC), upozorňovanie na opustenie jazdného pruhu (LDA) so zásahom do riadenia, automatické prepínanie diaľkových svetiel (AHB) a systém rozpoznávania dopravných značiek (RSA).

Predkolízny bezpečnostný systém Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 získal maximálny počet bodov v testoch v nízkych rýchlostiach (zodpovedajúcich jazdám po meste), kedy dokázal zabrániť nehode pri všetkých testovaných rýchlostiach. Paket Toyota Safety Sense preukázal dobré výsledky aj počas rýchlostí po diaľnici. Pri dochádzaní pomaly idúceho vozidla sa dokázal vyhnúť nehode pri všetkých testovaných rýchlostiach. A pri dochádzaní stojaceho alebo spomaľujúceho vozidla dokázal stretu úplne zabrániť, alebo aspoň zmierniť jeho následky.

Dobré výsledky ukázala aj funkcia rozpoznávania chodcov a cyklistov, ktorá je súčasťou uvedeného systému: stretu s chodcami a cyklistami sa podarilo zabrániť pri testovaní za všetkých podmienok, za denného svetla aj v noci.

Dosiahnutý výsledok jednoznačne preukazuje snahu automobilky Toyota o bezpečnosť, nakoľko bezpečnosť je jednou z priorít značky Toyota vyrábať stále lepšie vozidlá, a taktiež sa usiluje automobilka o to, aby sa výhody vyspelých technológií neobmedzovali len na najvyššie modely v najlepších výbavách, ale boli k dispozícii pokiaľ je to možné plošne.